iamore

iamore

Makijaż ślubny

Twój ślub zbliża się wielkimi krokami a Ty na pewno zastanawiasz się, jaki makijaż wykonać w tym dniu. Obok sukni ślubnej i fryzury jest to najważniejszy element Twojego wyglądu.

Panuje powszechna zasada, że makijaż ślubny powinien być delikatny i subtelny. Jednak jeśli wymarzyłaś sobie mocny makijaż to nie bój się złamać tej zasady. Najważniejsze żebyś czuła się dobrze, ponieważ to Twój dzień, prawda?

Nasza wizażystka zadba abyś w Ten dzień nie musiała martwić się o swój wygląd.

Wizażystka Patrycja odpowie na najczęściej zadawane pytania przez klientki i wyjaśni kwestie które niejednej z was spędzają sen z powiek.

Patrycja wizażem zajmuje się od ponad 10 lat, swoje doświadczenie mogła zbudować dzięki ukończeniu jednej z najbardziej prestiżowych szkół wizażu w Krakowie – Artystycznej Alternatywie gdzie nauczyła się podstaw makijażu, mogła brać udział w pokazach mody jak i sesjach zdjęciowych. 

Kolejne umiejętności zdobywała pracując dla marek kosmetycznych, gdzie brała udział w licznych szkoleniach znanych wizażystów oraz miała ciągły kontakt z klientkami o różnych typach skóry co pomogło po tylu latach pracy wypracować sobie swoje techniki dzięki którym klientki wyglądają olśniewająco.

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Makijaż ślubny przede wszystkim powinien być makijażem w którym klientka czuje się dobrze. Dlatego tak ważnym aspektem jest przeprowadzenie wywiadu z klientką o tym jak na co dzień się maluje, czy lubi mocny makijaż, czy bardziej delikatny, czy lubi mieć podkreślone usta czy jednak woli delikatne, pytań jest mnóstwo. Dzięki temu poznajemy klientkę, możemy zaproponować swoją wizję.

Czy makijaż ślubny może być mocny i wyrazisty?

Oczywiście, że TAK! Istotną rzeczą o której musimy pamiętać to to, że zdjęcia niestety często zabierają nam wiele kolorów dlatego po latach doświadczeń zalecam zrobić intensywniejszy makijaż, konturowanie twarzy, aby na zdjęciach również wyglądać pięknie. 

3 złote zasady tworzenia makijażu ślubnego:

 1. Jeśli robimy mocniejsze oko to usta robimy w kolorze nude.
 2. Jeśli klientka ma problemy z łzawieniem oczu to stawiamy na mocne usta.
 3. Na koniec każdego makijażu stosujemy specjalny puder/mgiełkę odbijającą światło, dzięki temu wyglądamy jakbyśmy mieli nałożony filtr z Facebook 😉

  Chcesz otrzymać ofertę lub masz pytania dotyczące Twojego wesela i ślubu?

  Makijaż ślubny dla blondynek i brunetek – jak wybrać?

  Nie ma jednej złotej zasady, czy robimy delikatny makijaż ślubny czy mocny makijaż ślubny. makijaż dobieramy do typu urody, do stanu skóry, do sukni ślubnej, do fryzury. Całość musi wyglądać spójnie. 

  Zazwyczaj makijaż ślubny dla blondynki powinien być delikatny, stonowany aby nie przyćmił urody, ale zdarza się też że na co dzień klientka nosi mocny makijaż więc wtedy nie zmieniamy preferencji i wykonujemy mocny makijaż ślubny z uwzględnieniem nacisku na jasne, delikatne usta.

  Makijaż ślubny dla brunetki natomiast może być nieco intensywniejszy. Panie posiadające ciemniejsze włosy mogą sobie pozowolić na mocne oko w makijażu ślubnym ponieważ delikatny makijaż ślubny mógłby zostać przyćmiony przez ciemny kolor włosów. 

  Z doświadczenia mogę stwierdzić że ta reguła się sprawdza, że blondynki wolą lekki, delikatny makijaż ślubny, który podkreśla ich urodę, natomiast brunetki wolą postawić na mocny akcent na oko dzięki któremu dodaje to im jeszcze większego charakteru. 

  Na makijażu próbnym ślubnym zawsze najpierw zaczynamy z delikatnym okiem, jeśli klientka czuje się z nim dobrze to tak zostawiamy, jeśli nie to zawsze makijaż możemy lekko podrasować dodając więcej mocnych kolorów.

  Jak przedłużyć trwałość makijażu ślubnego?

  Aby makijaż ślubny wyglądał nieskazitelnie należy trzymać się paru prostych zasad:

  1. Zadbać o odpowiednią pielęgnację, na zadbanej nawilżonej skórze makijaż będzie zdecydowanie wyglądał lepiej oraz będzie trwalszy.
  2. Należy stworzyć dobrą bazę, czyli poza nawilżeniem musimy dobrze przygotować skórę, najlepiej bazą pod makijaż dobraną do typu cery, moją ulubioną jest Smashbox.
  3. Jednym z najważniejszych kroków jest puder. Bez przypudrowania całości nigdy makijaż nie będzie trzymał się całą noc. Ja stosuję zazwyczaj pudry z marki Laura Mercier lub Armaniego, po tylu latach towarzyszą mi ciągle zawsze i wszędzie.
  4. Dla tłustej skóry stosuję również utrwalacze w sprayu, pomagają utrzymać skórę w macie cały dzień i noc. 
  5. Bibułki matujące, coś co każda z nas powinna mieć w swojej torebce. Bibułki matujące przydadzą nam się zawsze, jeśli nie chcemy zniszczyć swojego makijażu  ślubnego. 

   Chcesz otrzymać ofertę lub masz pytania dotyczące Twojego wesela i ślubu?

   10 najczęstszych błędów, których powinnaś unikać podczas makijażu ślubnego

   Brak makijażu próbnego. Makijaż próbny najlepiej przetestować na wieczór panieński, dzięki temu że klientka przychodzi na makijaż ślubny próbny możemy uniknąć nieporozumień które mogą się pojawić.

   Jeśli mamy czas aby chodzić i wybierać suknie ślubne, to powinniśmy również poświęcić czas na makijaż próbny, oszczędzimy sobie wtedy mniej stresu.

   1. Nieprzygotowana cera. Jak wyżej wspomniałam cera jest naszą wizytówką, więc zadbajmy o nią aby tego jednego dnia móc zachwycać wszystkim promieniującą buźką 🙂
   2. Makijaż permanentny. Niestety makijaż permanentny wykonany w niewłaściwym salonie, lub przez niedoświadczoną osobą niesie za sobą pewne konsekwencje których nie unikniemy w przyszłości. Tak więc jeśli chcecie w tym dniu wyglądać pięknie nie musicie pędzić do salonu makijażu permanentnego aby wykonać sobie nowe brwi czy kreski, o to ma zadbać wizażystka.
   3. Przyjście do wizażystki z zdjęciem makijażu. Pamiętajmy, że to że na danej osobie makijaż wygląda pięknie to nie znaczy że u Ciebie również będzie wyglądał. Każdy ma inaczej osadzone oczy, usta, inną cerę, proporcje twarzy. 
   4. Samodzielny makijaż ślubny. Jeśli boicie się wykonać makijaż ślubny u wizażystki to po to jest makijaż próbny, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym wyjątkowym dniu postawmy na coś wyjątkowego, nie wykonujmy makijażu same, zdajmy się na profesjonalistkę.
   5. Nieużywanie wodoodpornych kosmetyków. Tego dnia pewnie nie jeden raz się wzruszysz, polecą łzy szczęścia. Podstawą jest użycie wodoodpornej mascary 
   6. Rzęsy doczepiane na pasku. Jeśli Twoja wizażystka właśnie takie chce Ci dokleić uciekaj jak najdalej. Niestety rzęsy na pasku bardzo łatwo się odklejają, dodatkowo wystarczy że przez przypadek potrzemy oko i już kącik się odklei, dlatego wizażystka powinna posiadać rzęsy w kępkach które są lekkie, mniej widoczne i zdecydowanie wygodniejsze.
   7. Brak kosmetyków do poprawek. Wyżej wspomniałam że bibułki matujące i pudry są podstawą, zadbajmy o to aby w naszej kosmetyczne właśnie te produkty się znalazły oraz dodatkowo pomadka zapasowa.
   8. Zapominanie o brwiach. Wiele klientek nie maluje brwi na co dzień w ogóle. O ile na co dzień nie jest to widoczne to w dniu  ślubu przy pełnym makijażu nie będzie wyglądało to estetycznie. Tak więc brwi dobrze przygotowane, wyregulowane, wyczesane i podkreślone pomadą do brwi lub kredką to podstawa.
   9. Solarium. Unikamy przynajmniej na tydzień przed ślubem korzystania z solarium i różnego rodzaju samoopalaczach. Nie jedna z klientek chciała przed ślubem być opalona i korzystała właśnie z tych dobrodziejstw, niestety zazwyczaj kończy się to tak że albo jesteśmy spalone albo mamy nieestetyczne plamy.

   Ile czasu zajmuje wykonanie makijażu ślubnego?

   Wiele czynników składają się na czas w jakim wykonuje się makijaż ślubny. Natomiast zazwyczaj trwa on od 1,5 godziny do 2 godzin wraz z przygotowaniem ciała/dekoltu.

   Spośród najważniejszych czynników warto wyróżnić takie:

   • czy klientka przychodzi w makijażu, 
   • czy wykonała instrukcję dotyczącą pielęgnacji twarzy którą jej wysłałam wcześniej,
   • czy klientka ma przygotowaną cerę, 
   • czy jest odpowiednio ubrana.

    Chcesz otrzymać ofertę lub masz pytania dotyczące Twojego wesela i ślubu?

    Jaka jest cena makijażu ślubnego?

    Standardowo ceny makijażu ślubnego wahają się od kwoty 150 zł do nawet 600 zł. 

    Ceny makijażu ślubnego są różne natomiast składają się na to:

    1. Doświadczenie i umiejętności wizażystki.
    2. Kursy, szkolenia jakie odbyła dana wizażystka, czy nadal się doszkala.
    3. Kosmetyki na których pracuje. Często doświadczone wizażystki pracują na bardzo drogich markach, stąd też wyższa cena makijażu ślubnego.
    4. Dojazd do klientki, wtedy wizażystka musi odmówić innym chętnym Pannom Młodym aby zająć się tą jedną do której przyjechała.
    5. Miasto w którym pracuje wizażystka. Na Pewno ceny w Warszawie lub Krakowie będą wyższe niż w małej wiosce dlatego że utrzymanie w danym mieście też jest droższe.

    Napisz i Dowiedz się jaka jest cena Twojego wymarzonego makijażu ślubnego!