iamore

iamore

Jak wybrać konsultanta ślubnego/wedding plannera?

Każda przyszła Para Młoda marzy o przepięknym bajkowym weselu i szampańskiej zabawie.

Niestety często w praktyce w dzisiejszym pędzie życia nie mamy zbyt wiele czasu na to, aby móc poświęcić się w 100% realizacji tego marzenia. 

Na szczęście dla przyszłych Par Młodych powstała instytucja konsultanta ślubnego – wedding plannera czy doradcy ślubnego. Osoby, która zadba o organizację Waszego ślubu marzeń! 

Kim jest konsultant ślubny?

Konsultant ślubny w waszym imieniu zajmuje się wszystkimi formalnościami, negocjuje warunki umów oraz zajmuje się całą organizacją począwszy od znalezienia sali weselnej do znalezienia dla Panny Młodej wizażystki oraz fryzjera po to aby w tym najpięknieszym dniu mieć spokojną głowę i oddać się szaleństu zabawy. 

Czym się wyróżnia dobry konsultant ślubny?

Poczucie estetyki, każdy konsultant ślubny musi mieć wyczucie i wyobraźnię aby móc tworzyć przepiękne aranżacje sali weselnych, ogrodów, namiotów czy zyskujących coraz większa popularność stodół.

  1. Bezproblemowe nawiązywanie kontaktów – otwartość dzięki temu konsultant ma sprawdzonych podwykonawców z którymi często współpracuje co z a tym idzie unikniecie sporych wydatków, ponieważ często wedding plannerzy mają rabaty na usługi innych podwykonawców oraz sale weselną.
  2. Portfolio – każdy konsultant ślubny posiada bardzo dobre portfolio z organizacji imprez, natomiast musimy pamiętać, że liczy się jakość a nie ilość. 
  3. Opinie – w wyszukiwarkach możemy znaleźć same dobre opinie o wedding plannerze .
  4. Doświadczenie – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie stworzyć co tylko sobie wymarzyliście.
  5. Cena – nie sugerujmy się cenami, każdy dobry konsultant ślubny czy konsultantka ślubna  ceni swoją pracę, im większe doświadczenie tym większa cena. Płacimy za jakość wykonanych usług i doświadczenie zdobyte przez wedding plannera.

Ile kosztuje konsultant ślubny?

Koszt zatrudnienia konsultanta ślubnego jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim od doświadczenia, znajomości branży, jakości wykonywanych usług oraz tego czym tak naprawdę chcemy aby zajął się nasz wedding planner. 

Czy chcemy aby zajął się kompleksowo całą organizacją czy tylko znalezieniem podwykonawców lub lokalu. 

Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami ponieważ oferta zazwyczaj jest „krojona na miarę” .

Jeśli zdecydujemy się w Krakowie na zatrudnienie wedding plannera to ceny wahać mogą się od 500 zł ( gdzie płacimy za samo polecenie wykonawców) do 10 000 zł a nawet więcej.

Top 5 pytań przy pierwszym spotkaniu lub rozmowie z konsultantem ślubnym 

1) Jakie jest Twoje doświadczenie w organizacji ślubów i wesel?

Im większe tym lepsze. Pamietaj natomiast, że każdy kiedyś zaczynał, często bywa tak że konsultant który dopiero zaczyna swoją przygodę zorganizuje to lepiej ponieważ będzie się zdecydowanie bardziej starał aby wypaść jak najlepiej. 

2) Jaki jest założony najniższy budżet od którego podejmujesz współpracę?

Są konsultanci ślubni którzy realizują tylko projekty premium, czyli wesele od A do Z i nie skupiają uwagi na małych projektach. Lepiej zapytać o to na początku aby nie marnować swojego czasu jak i konsultanta. Często w swojej pracy spotykamy klientów którym konsultant ślubny odmówił współpracy właśnie z tego powodu.

3) W jakich lokalizacjach pracujesz?

Bardzo istotne pytanie, dlaczego? Otóż są konsultanci ślubni którzy pracują tylko w danym regionie który znają i mają tam sprawdzonych podwykonawców.

4) Czy podczas dnia ślubu będziesz obecny/obecna osobiście?

Warto o to zapytać, jeśli cały ciąg spotkań i ustaleń prowadzicie z jedną osobą i chcecie aby to ona była tego dnia z Wami ustalcie to od razu na początku.

5) W jaki sposób wyceniasz swoje usługi?

Czy procentowo od ustalonego budżetu, od wielkości wesela, godzinowo lub indywidualnie?

Dowiedz się, jak krok po kroku możemy pomóc Ci zorganizować wesele.

Czym się różni konsultant ślubny od wedding plannera?

Dla niektórych pytanie wydaje się dziwne, natomiast dla niektórych jest niezrozumiałe i celowo użyłam tutaj 2 różnych określeń tego samego zawodu. Otóż konsultant ślubny to to samo co wedding planner i doradca ślubny. Posługujemy się po prostu różnym nazewnictwem.

Jak wybrać dobrego konsultanta ślubnego?

Sprawdźmy czy jest widoczny w sieci, czy posiada swoją stronę www, Instagram, Facebook lub Google. Jeśli konsultant ślubny posiada wszystkie te strony to znaczy że faktycznie zajmuje się tym profesjonalnie. 

Sprawdźmy również czy nie znajdziemy o nim niepochlebnych opinii, jeśli nie to już jest super! I przede wszystkim gdy już znajdziemy konsultanta ślubnego sprawdźmy jaki jest jego stosunek do nas, czy jest miły, uprzejmy, otwarty i czy czujemy z nim tzw. „flow” jeśli nie, lepiej nie zaczynać współpracy aby obie strony się nie męczyły. Ma być miło, bezproblemowo i przyjemnie.