Państwowy outsourcing

Państwowy outsourcing

Wiele firm oferujących usługi naprawy aut zajmuje się przede wszystkim pracami związanymi z serwisowaniem samochodów i innych pojazdów mechanicznych.

Branża samochodowa jest jednak tak szeroka, że obejmuje jeszcze inne gałęzie gospodarki. Wliczają się w nie między innymi sklepy i hurtownie handlujące samochodami oraz częściami zamiennymi i akcesoriami do aut a także takie przedsiębiorstwa, które oferują w swoim portfolio przeglądy rejestracyjne.

Są to stacje kontroli pojazdów

W Krakowie jest niejedna tego typu stacja. Te ostatnie są szczególnie ciekawym przypadkiem, bo pokazują, jak skutecznie i z korzyścią dla wszystkich państwo potrafi wiązać się z prywatnymi firmami i przekazywać im część swoich uprawnień. Przeglądy rejestracyjne są bowiem określonymi przez zapisy prawa inspekcjami przeprowadzanymi co jakiś czas w każdym samochodzie, aby ocenić jego stan i zdolność do dalszej eksploatacji.

Stacja kontroli pojazdów to ważne miejsce

Przeglądy rejestracyjne mogą obejmować

Wiele rodzajów prac i różne aspekty konstrukcji samochodu i mogą być skontrolowane. Przede wszystkim tyczy się to takich instalacji, jak przewody elektryczne, czy drożność kanałów klimatyzacyjnych służących wymianie powietrza w pomieszczeniu auta.

Sprawdza się też kondycję silnika i emisję spalin w samochodzie. Skoro to państwo zdecydowało, że takie przeglądy rejestracyjne samochodów osobowych należy przeprowadzać i dokładnie określiło we wszystkich szczegółach scenariusze takich inspekcji, na pierwszy rzut oka wydaje się, że samo powinno je przeprowadzać.

Oznaczałoby to jednak zatrudnienie kolejnych urzędników, dlatego zastosowany został pewnego rodzaju outsourcing, czyli zlecanie swoich zadań na zewnątrz. W tym przypadku stacjom kontroli pojazdów, które zatrudniają odpowiednich specjalistów, aby takie inspekcje mogli przeprowadzać.