Piękny ogród

Jeśli kupując działkę budowlaną lub dom, mamy na tyle miejsca by urządzić jeszcze ogród, możemy mówić o ogromnym szczęściu. Bez względu na to czy będzie to tylko zadbany trawnik, rabatka z kwiatami, owocowo-warzywny ogródek, czy pełen przepychu i różnych roślin minipark.

W każdym z tych przypadku warto wykorzystać choćby najprostsze efekty dekoracyjne. Nawet zwykły trawnik nabierze charakteru jeśli ozdobią go na przykład kolorowe kamienie i ozdobne skały. Innym sposobem na efekty dekoracyjne w ogrodzie to urządzenie skalniaka.

Z pozoru ten prosty element

piękna kobieta w ogrodzie

Odpowiednio dopasowany wielkością i kolorystyką do reszty otoczenia nabiera niezwykłych walorów ozdobnych. Różnokolorowy mech, czy tak zwana skalna roślinność pięknie się prezentuje i nie jest zbyt trudna w utrzymaniu. Bez wątpienia największe efekty dekoracyjne wprowadzają kwiaty. Dzięki niezliczonym gatunkom posiadającym najróżniejsze kształty, te wielobarwne rośliny potrafią stworzyć wręcz oszałamiający rezultat.

A wieczory spędzone wśród zapachu kolorowych krzewów i kwiatów są niezwykle nastrojowe i romantyczne. Równie spektakularne efekty dekoracyjne zapewnią rzeźby z roślin. To bez wątpienia najbardziej unikalny sposób na zagospodarowanie ogrodu. Wymaga niestety sporego nakładu pracy i środków finansowych.

Jeśli nie jesteśmy wystarczająco uzdolnieni możemy się zadowolić krzewami przyciętymi na kształt kuli czy kwadratu, jeśli jednak możemy pozwolić sobie na artystę ogrodnika – przed naszymi oknami wyrosnąć może nawet Afrodyta.