Popularne witryny

Popularne witryny

Ponoć nadmiar informacji prowadzi do dezinformacji. Zasada ta sprawdza się bardzo wyraźnie w internecie, gdzie już na różne tematy jest całe mnóstwo witryn. Użytkownik internetu w takiej sytuacji może być nieco zdezorientowany, ponieważ ciężko mu znaleźć poszukiwane przez niego informacje, niż gdyby tych stron było mniej. Jednak można temu zjawisku zaradzić, tworząc coś takiego, jak ranking stron internetowych.

Zobacz więcej informacji na ten temat na blogu.

Są to specjalne witryny, korzystające z napisanego pod nie skryptu, które na podstawie ocen internautów szeregują inne strony internetowe w zależności ich popularności. Najlepsze przecz jasna będą rankingi tematyczne, które będą na swojej stronie grupowały tylko te witryny, które tematem są ze sobą powiązane.

Dzięki temu uniknie się takich sytuacji

Które strony internetowe są popularne?Że porównywana do siebie będzie strona poświęcona koszykówce ze stroną na temat wędkarstwa. Takie porównanie do niczego nie prowadzi i w istocie wprowadza jeszcze więcej dezinformacyjnego chaosu. Lepiej jest więc tego uniknąć, mając do czynienia tylko z czymś takim, jak tematyczny ranking stron internetowych. On ma bardzo dużą wartość poznawczą, jako że bazuje na ocenach internautów.

Co prawda istnieje ryzyko, że niektóre witryny stosują w takim rankingu marketing polegający na zawyżaniu swojej realnej pozycji, ale możliwe że ranking stron z takim zjawiskiem również wie, jak walczyć i jeśli pojawi się zbyt dużo pozytywnych ocen w krótkim czasie, nie zostaną one zliczone. Więc jak widać, warto korzystać z czegoś takie, tego sprytnego internetowego rozwiązania, jakim jest ranking stron internetowych, bo pomaga on w nawigacji po internecie.