Czas zadbać o środowisko

Trzeba zadbać o środowisko. Tego w szkole uczą się dzieci i bardzo dobrze, że tak się dzieje. Planeta na której żyjemy jest bowiem tylko jedna i raczej nie uda się jej prędko zamienić na żadną inną. Należy więc korzystać z jej zasobów w racjonalny i tylko niezbędny sposób.

I jest to zadanie każdego z nas

Bo każdy może przyłożyć do tego swoją cegiełkę. Pierwsze, co przychodzi do głowy: recykling i utylizacja. W społeczeństwie w tej sprawie następuje stopniowa, szybko zauważalna poprawa, bo coraz więcej ludzi rozumie, że śmieci należy segregować, bo cała masa spośród nich może być jeszcze przetworzona i być może na powrót znajdzie się w naszych domach.

Recykling i utylizacja tylko wtedy będą przynosić właściwy efekt

Gdy zajmie się tym każdy obywatel i będzie o tym zawsze pamiętać. Dlatego tak ważne, aby hasła takie jak recykling i utylizacja były wpajane dzieciom już od małego w nauczaniu początkowym, Dzięki temu można mieć nadzieję na realną przemianę społeczną, gdzie wszyscy będą uważać, że recykling i utylizacja idą ze sobą w parze i nie tylko to drugie słowo jest ważne, czyli zwykłe wyrzucanie śmieci jak leci.

Wyrzucać do kosza powinno się tylko te rzeczy, o których mamy pewność, że do niczego więcej się już nie przydadzą. Całą resztę można ponownie przerobić. Tyczy się to wszystkich takich rzeczy, jak papier, metale wszelkiego rodzaju oraz szkło i plastik. Reszty można się pozbywać, te trzeba recyklingować. Wtedy we własnym zakresie można się przyczynić do ochrony miejsca, na którym przyszło nam żyć.