Projektowanie wnętrz domów to trudne zadanie

Architektura wnętrz to przede wszystkim rzemiosło. Projektant wnętrz musi mieć nie tylko zmysł estetyczny, ale również znać się na budownictwie jako takim.

Aby móc uprawiać ten zawód, trzeba skończyć specjalistyczne studia techniczne, a potem jeszcze zdobyć odpowiednie uprawnienia. Dopiero wtedy można zacząć wykonywać go na własną rękę, zakładając własne biuro projektowe, czy placówkę architekta wnętrz. Wtedy młody architekt dostanie swoje pierwsze zlecenia, chociażby na projekty wnętrz domów nowoczesnych, które w ostatnich latach są bardzo modne.

To pokazuje też, że architektura wnętrz

To jednak nie tylko rzemiosło, ale również sztuka. Nie wystarczy przygotować modelu budynku, który będzie wykonany ze wszystkimi obowiązującymi standardami technicznymi, ale trzeba również nadać temu budynkowi wygląd wewnątrz pomieszczeń.

Szczególnie projekty domów nowoczesnych pozwalają na taką inwencję twórczą, ponieważ w przeciwieństwie do domów o klasycznym wyglądzie, jest tu duże pole do popisu.

wykonujemy naprawdę niezłe projekty wnętrz

Pierwszym więc działaniem architekta wnętrz po dostaniu takiego zlecenia, będzie nakreślenie ogólnego wyglądu wnętrza domu, pomysłu na jego wykończenie. Zostanie ona skonsultowana z klientem, a jeśli on ją zaakceptuje i wizja architekta przypadnie mu do gustu, można przejść do drugiego etapu, czyli realizacji projektu wnętrza jako takiego.

Projekty wnętrz domów nowoczesnych

W swym aspekcie technicznym nie będą się już różniły od jakichkolwiek innych projektów wnętrz mieszkań. Tak samo trzeba w nich przemyśleć układ instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych i wszystkich innych. Projekty wnętrz domów nowoczesnych muszą też zawierać dokładny rysunki techniczne wszystkich aspektów budowli, wykonane tak, aby były zrozumiałe przez wykonawców.