Hydrant pod każdym domem

Straż pożarna nie zawsze będzie w stanie dotrzeć do każdego źródła pożaru z własnym wozem strażackim zaopatrzonym w obfity zbiornik wody, który umożliwi zapewnienie bezpieczeństwa i pozbycie się zagrożenia ze strony ognia. To jest główną przyczyną faktu, że wciąż przy drogach, czy osiedlach widoczne są hydranty.

Pamiętaj o hydrantach

Znajdują się one również tam, gdzie wozy strażackie bez problemu mogą dojechać, ale pamiętajmy, że im więcej możliwości gaszenia pożaru, tym przecież lepiej. Strażacy mogą przyjechać kilkoma wozami, które są w inwentarzu danej placówki, ale dzięki temu, że z trawników wystają hydranty podłączone do sieci wodociągowej, wystarczy zabrać ze sobą pompy i węże, aby być bardziej skutecznym w gaszeniu pogorzeliska.

hydraulik robi hydrant

Jeśli więc hydrant jest sprawny, nie zardzewiał, a jego zawór nie jest niczym zatkany, może okazać się on narzędziem, dzięki któremu uratowane zostanie mienie i życie wielu osób. Trzeba również pamiętać, że gaszenie pożarów odbywa się nie tylko na zewnątrz budynku. Często ogień nie jest w stanie znieść się na większe przestrzenie, ponieważ w środku budowli są hydranty wewnętrzne.

To podstawa

Do ich obsługi nie trzeba mieć większych kwalifikacji, wystarczą podstawowe umiejętności i odrobina odwagi, która być może pozwoli szaremu człowiekowi na zostanie bohaterem. Szczególnie łatwy w obsłudze jest hydrant 25, najpopularniejszy model w swojej klasie produktów. Obok niego zawsze jest krótka instrukcja obsługi w jasny i przestępny sposób opisująca, jak należy się nim posługiwać na wypadek zagrożenia pożarowego.